Uniwersytet Warszawski

Laureaci VII edycji

Info

 

Publikujemy listę laureatów VII edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW.

Master of Business

 

Przedsiębiorstwo, które zostało założone przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego, osiągnęło sukces na rynku krajowym lub międzynarodowym i funkcjonuje na rynku dłużej niż 4 lata.

Panattoni Europe

Panattoni Europe

Nagroda główna

Panattoni to czołowy developer powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce i Europie. Robert Dobrzycki, CEO & Co-Owner Panattoni Europe, UK, Middle East and India, uruchomił firmę w Polsce w 2005 roku. Od otwarcia pierwszego biura w Warszawie, Panattoni systematycznie budowało swoją pozycję, rozszerzając działalność na nowe rynki. Już w 2010 roku firma osiągnęła pozycję lidera w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce, a w kolejnych latach wchodziła na rynki Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Luksemburga, Szwecji, Danii, Holandii, Belgii, Austrii i Węgier.

Przejdź do strony firmy

 

Appsilon Sp. z o.o.

Appsilon Sp. z o.o.

Wyróżnienie

Appsilon tworzy dedykowane oprogramowanie dla największych organizacji świata. Naszą specjalizacją są systemy wspierania decyzji i sztuczna inteligencja. Działamy na rynku globalnym i naszymi klientami są firmy Fortune 500. Najważniejszy sektor w którym się specjalizujemy to Biotech / Pharma. Nasze rozwiązania są nagradzane za pozytywny wpływ na świat (nagrody UNESCO, Deloitte Impact Stars).

Przejdź do strony firmy

 

Mokosh Didiuk Sp. komandytowa

Mokosh Didiuk Sp. komandytowa

Finalista

Mokosh to polski producent kosmetyków naturalnych. Od początku istnienia łączy świat natury i nauki zachowując przy tym idealny balans. Od lat udowadnia, że połączenie to daje kosmetykom najlepszą skuteczność działania. Portfolio produktów Mokosh można podzielić na następujące kategorie: PIELĘGNACJA TWARZY Kremy, sera specjalistyczne, maseczki, esencja i toniki, oczyszczanie twarzy – żele i peelingi, balsamy i peelingi do ust, olejki do brody PRODUKTY HOLISTYCZNE JEDNOSKŁADNIKOWE olejki eteryczne, sole do kąpieli i peelingu, oleje bazowe PIELĘGNACJA CIAŁA balsamy brązujące, eliksiry olejowe, balsamy do ciała, masła, peelingi solne, żele do mycia PIELĘGNACJA WŁOSÓW Szampony, odżywki, maski AKCESORIA KOSMETYCZNE Świece sojowe, szczotka do masażu Produkty dostępne są w Polsce (eko-drogerie, apteki, sklepy internetowe i sieci) oraz w 33 krajach na świecie (dystrybutorzy kosmetyczni i sieci).

Przejdź do strony firmy

 

 

Innowacja / Innowator Roku

 

Przedsiębiorcy oferujący innowacyjne produkty lub usługi lub stosujący nowoczesne/ innowacyjne rozwiązania organizacyjne. Przedsiębiorstwa założone przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.

YELLOW HOUSE EDUCATION S.A.

YELLOW HOUSE EDUCATION S.A.

Finalista

Firma YHE S.A. oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie powszechnej edukacji dwujęzycznej. Punktem wyjścia jest oryginalna metoda immersji językowej łącząca zasadę OPOL (One Person, One Language) i system SPIRAL (Sounds, Pictures, Interest, Repetition, Actions, Links). Została wzbogacona w trzech projektach B+R o narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję, które służą ewaluacji procesu edukacji i generowaniu oraz rekomendowaniu kolejnych kroków. Na tej podstawie powstał system Powszechnej Edukacji Dwujęzycznej, w którym znajdują się specjalnie stworzone światy niezwykle przyjaznych bohaterów dla poszczególnych grup wiekowych – Baby Beetles (do 4 r.ż.), Tom&Keri (do 7 r.ż.) i Rock English (do 10 r.ż.). Zanurzając się w bajkowych światach dzieci budują kompetencje językowe poprzez piosenki, filmy, historyjki, aktywności indywidualne i grupowe, słowniki kontekstowe oraz gry. Produkty sprzedawane są miastom i gminom oraz bezpośrednio placówkom edukacyjnym. Firma aktualnie prowadzi działalność w Polsce oraz 10 innych krajach i planuje dalszy rozwój poprzez inwestycje w badania i rozwój, poszerzanie asortymentu produktowego oraz ekspansję na kolejne rynki dążąc do globalnego zasięgu.

Przejdź do strony firmy

 

BHUMI Sp. z o.o.

BHUMI Sp. z o.o.

Wyróżnienie

BHUMI to spółka spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, założona przez naukowców z Wydziału Biologii, zajmujących się wykorzystywaniem mikroorganizmów w różnych aplikacjach środowiskowych. Na podstawie wyników prac badawczych opracowano serię preparatów mikrobiologicznych przeznaczonych do rolnictwa regeneratywnego i przemysłu, które wdrożono do BHUMI, gdzie są dalej rozwijane. Opracowane biopreparaty oparte są na unikatowych kompozycjach pożytecznych mikroorganizmów oraz produktach ich metabolizmu. Wykorzystywane są bakterie i grzyby pochodzące z różnych ekstremalnych środowisk (permanentnie zimnych (Arktyka), zasolonych, zanieczyszczonych czy suchych), dzięki czemu wykazują unikatowe właściwości. Produkty BHUMI znajdują zastosowanie w co najmniej trzech segmentach rynkowych – (i) rolnictwo profesjonalne, (ii) przydomowe ogrodnictwo oraz rośliny domowe, (iii) a także szeroko pojęty przemysł związany
z kompostowaniem, oczyszczaniem ścieków czy produkcją biogazu. BHUMI oferuje także usługi badawczo-rozwojowe w postaci analiz mikrobiologicznych i biochemicznych próbek środowiskowych oraz pochodzących z sektora przemysłowego, a także opracowywania
i weryfikowania nowych biopreparatów dopasowanych do potrzeb indywidualnych klientów. Firma oferuje obecnie preparaty do rolnictwa profesjonalnego oraz przemysłu na rynku polskim poprzez bezpośrednią sprzedaż do klientów oraz poprzez współpracę
z dystrybutorami. Kolejnym etapem rozwoju BHUMI będzie sprzedaż preparatów do rynku hobbystycznego.

Przejdź do strony firmy

 

Fluence Technology

Fluence Technology

Nagroda główna

Fluence Technology jest polską spółką technologiczną założoną w 2016 roku przez polskich fizyków, specjalizującą się w produkcji zaawansowanych systemów laserowych, które działają już na 5 kontynentach na renomowanych uczelniach, oraz w fabrykach znanych globalnie marek. Przez ponad 7 lat spółka opracowała gamę całkowicie światłowodowych laserów femtosekundowych, które charakteryzują się niezwykłą stabilnością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Lasery Fluence są narzędziem w przyszłościowych technikach obrazowania medycznego, nano drukarek 3D, oraz umożliwiają wytwarzanie elektroniki nowej generacji. Fluence posiada dystrybutorów m.in. w USA, Europie, Chinach, Japonii, Korei i na Tajwanie, gdzie z powodzeniem sprzedaje swoje produkty, pochodzące wyłącznie w ramach wdrożenia własnych prac B+R.

Przejdź do strony firmy

 

Start-up Roku UW

 

Przynajmniej jeden z założycieli Start-upu jest studentem, doktorantem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego. Czekamy na start- upy założone nie później niż 12 miesięcy przed terminem rozstrzygnięcia konkursu - wręczenia nagród, i działające nie dłużej niż 5 lat.

MODUE Sp. z o.o.

MODUE Sp. z o.o.

Wyróżnienie

modue to innowacyjna firma technologiczna, która rewolucjonizuje interakcje z cyfrowym środowiskiem poprzez modułowe urządzenia podłączane do komputer - "centrum zarządzania wszechświatem". Nasze produkty, w tym kontrolery audio, panele dotykowe i moduły z potencjometrami, oferują użytkownikom niezrównaną elastyczność i personalizację dzięki złączom magnetycznym. Znajdują zastosowanie wśród muzyków, twórców treści, graczy, entuzjastów technologii (IoT, gadżety) oraz w sektorze biznesowym, gdzie podnoszą efektywność pracy i kreatywność. Obecnie działamy na kluczowych rynkach międzynarodowych z planami dalszej ekspansji, ale od samego początku startup kreowany jest jako "born global". Nasze dążenie to nie tylko wprowadzanie nowych modułów, ale rozwój społeczności współtworzącej rozszerzenia do naszej aplikacji modue. Innowacyjność leży u podstaw naszej działalności – dajemy użytkownikom narzędzia do nieustannego rozwijania i dostosowywania ich stanowisk komputerowych.

Przejdź do strony firmy

 

Orphinic Scientific S.A.

Orphinic Scientific S.A.

Finalista

Spółka z perspektywicznym portfolio projektów biotechnologicznych kreująca wartość poprzez optymalizację  procesu badań klinicznych:

  1. Nadzór strategiczny z poziomu Grupy z równoległym zarządzaniem spółkami portfelowymi
  2. Spółki portfelowe skoncentrowane na jednym aktywie
  3. Brak własnych laboratoriów i trwałych aktywów – koncentracja na projektach i inwestycjach we własność intelektualną
  4. Zdywersyfikowane portfolio projektów obniżające ryzyko niepowodzenia dla inwestorów.

Selekcja projektów, doradztwo i exit – 3 filary procesu inwestycyjnego Orphinic:

  1. Screening i wybór projektów o największym potencjale wzrostu
  2. Due diligence i przygotowanie planu rozwoju projektu
  3. Zapewnienie dostępu do światowej klasy ekspertów z Big Pharma
  4. Prowadzenie badań klinicznych w regionie CEE we współpracy z wyróżniającymi się firmami CRO
  5. Pomoc w ubieganiu się o dotacje oraz finansowanie nierozwadniające udziałów
  6. Skracanie ścieżek rejestracyjnych dzięki kwalifikacji leków do specjalnych oznaczeń (np. leki sieroce, ADF)
  7. Poszukiwanie wyjścia z inwestycji po udanym przeprowadzeniu badań klinicznych fazy I/II.

Przejdź do strony firmy

 

RESPO.VISION Sp. z o.o.

RESPO.VISION Sp. z o.o.

Finalista

ReSpo.Vision to polski startup wykorzystujący AI i wizję komputerową do przetwarzania, analizy i wizualizacji rozgrywek sportowych. Nasz obecny produkt to system analityki sportowej umożliwiający zbieranie i analizowanie trójwymiarowych danych pozycyjnych z rozgrywek sportowych, predykcję zdarzeń meczowych oraz ocenę taktyki, umiejętności i potencjału drużyn/ zawodników, a także wizualizację rozgrywek w immersyjnej, trójwymiarowej wirtualnej rzeczywistości - wszystko to wykorzystując jedynie nagranie meczu z pojedynczej kamery (np. transmisja TV). Jest to unikalne w skali świata rozwiązanie, ponieważ konkurencyjne systemy wymagają instalacji dedykowanego zestawu wielu kamer na stadionie, lub ograniczone są do danych 2D. Produkty firmy wykorzystywane są globalnie przez czołowe kluby piłkarskie (m.in. Chelsea, Parma, Wisła Kraków), ligi (m.in. polska Ekstraklasa) i firmy analityczne (m.in Infinite Athlete, Stats Perform). W planach rozwoju jest dalsza ekspansja rynkowa w obszarze analityki, a także komercjalizacja na szeroką skalę silnika graficznego pozwalającego na generowanie immersyjnych wizualizacji 3D meczów piłkarskich w wirtualnej rzeczywistości.

Przejdź do strony firmy

 

 

Przedsiębiorca Społeczny

 

Organizacja, która wspiera działania na rzecz społeczeństwa i została założona przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.

Centrum Ochrony Mokradeł

Centrum Ochrony Mokradeł

Finalista

Centrum Ochrony Mokradeł posiada ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji projektów ochrony i renaturyzacji mokradeł, monitoringu stanu przyrody na obszarach wodno-błotnych a także podnoszenia świadomości i edukacji na temat znaczenia i zagrożeń terenów podmokłych. Organizacja została założona przede wszystkim przez osoby będące studentami lub pracownikami Uniwersytetu Warszewskiego. Do dziś większość aktywnie działających w stowarzyszeniu osób zawodowo zajmuje się badaniami i ochroną mokradeł w ramach studiów lub zatrudnienia na Uniwersytecie Warszawskim. Stowarzyszenie obejmuje zasięgiem swojego działania całą Polskę. Część środków na realizację działań pozyskuje w ramach prowadzenia działalności gospodarczej.

Przejdź do strony firmy

 

Fundacja Koty z Grochowa - Na Rzecz Kotów w Potrzebie

Fundacja Koty z Grochowa
- Na Rzecz Kotów w Potrzebie

Wyróżnienie

„Fundacja Koty z Grochowa – Na Rzecz Kotów w Potrzebie” istnieje od 2015 r. i zajmuje się opieką nad kotami bezdomnymi i wolno żyjącymi. Fundacja działa wyłącznie w oparciu o wolontariat. W ciągu 9 lat z grupy 5 pasjonatek urosła do organizacji z ponad 60 wolontariuszami, 20 domami tymczasowymi, Kocim Azylem i budżetem na ponad 0,8 mln złotych, prawie w całości uzyskiwanym z darowizn prywatnych. Fundacja organizuje opiekę nad kotami miejskimi poprzez ich regularne dokarmianie, leczenie i profilaktykę oraz kastrację. Z kolei koty bezdomne trafiają do Azylu, lokalu gdzie czekają na adopcję w domowych warunkach lub do domów tymczasowych. Fundacja wspiera także organizacje działające na terenach wiejskich, gdzie potrzeby są ogromne, a zasoby mniej dostępne. Fundacja działa na polu edukacji na temat świadomej opieki nad kotem, jego potrzeb gatunkowych oraz ogólnie pojętej ochrony środowiska. Korzysta przy tym z mediów społecznościowych oraz bierze udział w wydarzeniach i warsztatach tematycznych, organizowanych m.in. w szkołach i przedszkolach. W ramach Fundacji powstała również książka dotycząca kociej natury „Koty z Grochowa, czyli o mruczeniu wewnątrz”.

Przejdź do strony firmy

 

Fundacja Bochińskich

Fundacja Bochińskich

Finalista

Fundacja Bochińskich jest organizacją non-profit z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej. Promujemy wzornictwo przemysłowe oraz polską myśl projektową współpracując z licznymi partnerami. Chcemy, by każdy rozwijał swoją kreatywność, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, a piękno było dostępne na co dzień i dla wszystkich. Dlatego, między innymi, stworzyliśmy bezpłatny, cyfrowy serwis Dizajn na wynos - projekt zakładający tworzenie tematycznych wystaw wzornictwa przemysłowego w wersji stacjonarnej oraz cyfrowej, w której wszystkie obiekty, jak i przestrzeń wystawy są zeskanowane w technologii 360 stopni. Wystawy cyfrowe są wzbogacone dodatkową warstwą merytoryczną. Od 2022 roku do marca 2024 roku, serwis „Dizajn na wynos” odwiedziło ponad 35 tysięcy odbiorców. Beata Bochińska była także pomysłodawczynią oraz kuratorką pierwszych dwóch edycji festiwalu Bydgoskie Dni Projektowe, które były współorganizowane przez Fundację w Bochińskich w latach 2022 i 2023. Fundacja oferuje opracowaną przez Beatę Bochińską metodologię Design Starter - usługi doradcze i edukacyjne dla firm i start-up’ów, wspierając ich w rozwijaniu nowych produktów i usług. Dodatkowo Fundacja organizuje warsztaty oraz oferuje możliwość mecenatu/wsparcia młodych twórców, a także odbycia przez nich stażu/praktyk.

Przejdź do strony firmy

 

 

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW

O KONKURSIE

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW przeznaczony jest dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Chcemy docenić tych wszystkich, który tworzą innowacje, zakładają i rozwijają nowe przedsiębiorstwa, działają na rzecz gospodarki i społeczności.

KONTAKT

Uniwersytet Warszawski

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

przedsiebiorcaroku@uw.edu.pl