Uniwersytet Warszawski

Laureaci VI edycji

Master of Business

 

Przedsiębiorstwo, które zostało założone przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego, osiągnęło sukces na rynku krajowym lub międzynarodowym i funkcjonuje na rynku dłużej niż 4 lata.

DESEO Polska

DESEO Polska

Przyznano tytuł finalisty

DESEO Patisserie & Chocolaterie to sieć butikowych cukierni specjalizujących się w produkcji zachwycających monoporcji, tortów oraz lodów rzemieślniczych. Obecnie DESEO to już 6 lokali w Warszawie, lokal w Poznaniu w prestiżowym Starym Browarze, a już wkrótce również cukiernie w gdańskiej Montowni, w Domu Zdrojowym w Sopocie, we Wrocławiu oraz w łódzkiej Fuzji. DESEO to również firma produkcyjna zajmująca się produkcją czekolady bean-to-bar od ziarna kakaowca do tabliczki, past orzechowych 100 % (ze szczególnym naciskiem na pastę pistacjową 100%), czekoladowych przekąsek, prażonych orzechów i kremów. Czekolady DESEO regularnie zdobywają nagrody dla najlepszych produktów podczas międzynarodowych konkursów takich jak International Chocolate Award

Przejdź do strony firmy

 

MOTIVIZER

Motivizer

Przyznano tytuł finalisty

Motivizer jest producentem oraz dostawcą aplikacji, która digitalizuje oraz automatyzuje procesy zarządzania świadczeniami pozapłacowymi np. system wynagradzania pozapłacowego, który pozwala pracownikom  - w ramach określonego limitu – dokonywać samodzielnego wyboru spośród szeregu oferowanych im benefitów: od elektronicznych kart podarunkowych do złożonych, elektronicznych wniosków pracowniczych. Beneficjentem systemu jest również Dział Kadr – dzięki automatyzacji procesów w obszarze HR – możliwe jest lepsze wykorzystanie tych obszarów do bardziej kreatywnych działań, dając wymierny wpływ w organizacji oraz zadowolenie pracownika.

Rozwiązanie jest dostępne w dwóch modelach: chmurowym jako usługa (SaaS) oraz instalacja zdalna na zasobach klienta (on-premises).

Przejdź do strony firmy

 

SOTI Natural

SOTI Natural

Przyznano nagrodę główną

SOTI Natural to firma, która specjalizuje się w innowacjach i nieustannie znajduje błękitne oceany na rynku spożywczym. Największym osiągnięciem jest opracowanie unikalnego procesu parzenia liści zielonej herbaty i zachowanie 340 mg antyoksydantów w napoju bez zawartości cukrów czy słodzików. SOTI Natural dostarcza swoje innowacyjne produkty do największych sieci w Polsce takich jak: Lidl, Carrefour, Shell, Żabka, Auchan, Orlen. Założycielką firmy jest Monika Kowal - laureatka wielu konkursów oraz autorka książki "Pamiętniki bizneswoman 1.0 - historia kobiety, która jest kowalem własnego losu".

Przejdź do strony firmy

 

 

Innowacja / Innowator Roku

 

Przedsiębiorcy oferujący innowacyjne produkty lub usługi lub stosujący nowoczesne/ innowacyjne rozwiązania organizacyjne. Przedsiębiorstwa założone przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.

Wirtualna klinika by BD Polska

Wirtualna klinika by BD Polska

Przyznano tytuł finalisty

Wirtualna Klinika oferuje odpowiadające rzeczywistym potrzebom, bezpieczne środowisko edukacyjne, w którym studenci medycyny mogą rozwijać umiejętności praktyczne z zakresu wywiadu lekarskiego i planowania leczenia bez ryzyka dla pacjentów i dodatkowych kosztów. Platforma została zbudowana przez firmę technologiczną BD Polska przy współpracy lekarzy-wykładowców wiodących uczelni medycznych w Polsce.
Rozwiązanie składa się z dwóch modułów: Moduł Studenta i Moduł Kreatora. Dzięki wykorzystaniu bazy wiedzy obejmującej >150 tys. cech pacjentów, >50 tys. wyników dodatkowych badań i leków, praca w aplikacji jest intuicyjna i umożliwia szybkie tworzenie wielojęzycznych symulacji edukacyjnych dla różnorodnych przypadków medycznych.

Przejdź do strony firmy

 

Molecule One

Molecule One

Przyznano wyróżnienie

Molecule One to innowacyjna spółka oferująca rozwiązania dla przemysłu chemicznego. Za pomocą algorytmów uczenia głębokiego oraz zaawansowanego laboratorium chemicznego, firma opracowuje narzędzia, które znacznie ułatwiają proces planowania syntezy chemicznej małych molekuł. Narzędzia Molecule One tworzone są z myślą o użytkownikach tak aby ich interakcja była wysoce intuicyjna i zintegrowana z pracami w laboratorium chemicznym. W portfelu Molecule One znajdują się narzędzia pozwalające na przewidywanie ścieżek syntetycznych zadanych związków (retrosynteza), przewidywania warunków poszczególnych reakcji a także szybkiego oceniania bibliotek związków chemicznych pod kątem łatwości ich syntezy.

Przejdź do strony firmy

 

ProperGate

ProperGate

Przyznano tytuł finalisty

ProperGate to firma technologiczna tworząca dla branży budowlanej cyfrowe narzędzia do optymalizacji działań logistycznych na dużych i skomplikowanych projektach. Ich rozwiązanie automatyzuje planowanie dostaw materiałów i komunikację pomiędzy budową a dostawcami. Digitalizuje też koordynację rozładunków i transportu wewnętrznego. Technologia ProperGate pomaga budowom eliminować nieefektywności operacyjne, usprawniać przepływ informacji i zwiększać transparentność, zmniejszać emisję CO2 i ilość odpadów. Prowadzenie projektów budowlanych staje się łatwiejsze, codzienność bardziej przewidywalna, koszty niższe, osiągając przy tym wyższą jakość, bezpieczeństwo i terminowość realizacji inwestycji.

Przejdź do strony firmy

 

Start-up Roku UW

 

Przynajmniej jeden z założycieli Start-upu jest studentem, doktorantem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego. Czekamy na start- upy założone nie później niż 12 miesięcy przed terminem rozstrzygnięcia konkursu - wręczenia nagród, i działające nie dłużej niż 5 lat.

Calmsie Sp. z.o.o.

Calmsie Sp. z.o.o.

Przyznano wyróżnienie

Calmsie to przedsiębiorstwo technologiczne zajmujące się prewencją oraz leczeniem depresji i zaburzeń lękowych dzieci w wieku 8-12 lat. Flagowy produkt firmy to cyfrowy terapeutyk Misja Amygdala. Jest to platforma z grami mobilnymi, które przeprowadzają małych bohaterów przez podstawowe koncepty terapii poznawczo-behawioralnej i wspierają w budowaniu emocjonalnej odporności. Narratorem gry jest Generał Empatia, czyli interaktywny, innowacyjny videobot, z którym można prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym. Technologia start-upu została doceniona m.in. nagrodą Mental Health Tech Product of the Year (Światowy Produkt Roku) na prestiżowym kongresie MedTech World.

Przejdź do strony firmy

 

Smarter Diagnostics

Smarter Diagnostics

Przyznano nagrodę główną

Smarter Diagnostics wykorzystuje możliwości Sztucznej Inteligencji aby rewolucjonizować rolę obrazowania medycznego w ortopedii i medycynie sportowej. Naszymi celami są zapobieganie urazom sportowym oraz usprawnianie diagnostyki Rezonansem Magnetycznym, zarówno w klinice, jak i prewencji. Rozwijamy i wdrażamy metody AI do analizy obrazów medycznych aby wydobyć z nich najdrobniejsze informacje diagnostyczne o tkankach układu ruchu. Oszczędzamy czas lekarzy radiologów - dostarczając im wspierające oprogramowanie diagnostyczne. Pomagamy unikać urazów sportowych zawodowcom i amatorom - monitorując ich stan zdrowia w badaniach przesiewowych. Generujemy znaczące oszczędności dla sportowców, klubów, ubezpieczycieli i systemu opieki zdrowotnej - zapobiegając kosztownym urazom.

Przejdź do strony firmy

 

 

Przedsiębiorca Społeczny

 

Organizacja, która wspiera działania na rzecz społeczeństwa i została założona przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.

Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała

Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała

Przyznano tytuł finalisty

Beskidzki Klub Tenisowy Advantage od kilku lat zostaje najlepszym Klubem tenisowym w Polsce według rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Istotą funkcjonowania klubu od samego początku jest skonsolidowanie środowiska tenisowego na terenie miasta oraz szkolenie dzieci i młodzieży na poziomie zarówno zawodniczym, jak i rekreacyjnym. Przez 10 klub stał się najszybciej rozwijającą się akademię tenisową w Polsce z topowymi zawodnikami, świetnymi trenerami i systemem szkolenia zapewniającym wychowanie zdolnych tenisistów w kolejnych rocznikach.

Przejdź do strony firmy

 

Instytut Dzielny Miś sp. z o.o

Instytut Dzielny Miś sp. z o.o

Przyznano nagrodę główną

Instytut Dzielny Miś sp. z o.o. to największe w Polsce prywatne centrum rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami neurologicznymi. Jest to miejsce, w którym dochodzi do spotkania dzieci z jednymi z najlepszych w Polsce fizjoterapeutów, terapeutów ręki, psychologów, neurologopedów i terapeutów wzroku. To także niezwykle innowacyjne miejsce, w którym powstało jedno z najnowocześniejszych laboratoriów wideoanalizy deficytów ruchu, które wpisuje się w strategię Instytutu "medycyny opartej na faktach". Dzielny Miś jest idealnym dowodem na możliwość istnienia dobrze prosperującego biznesu, silnie ugruntowanego w potrzebie społecznej i możliwości niesienia pomocy.

Przejdź do strony firmy

 

Woshwosh

Woshwosh

Przyznano wyróżnienie

woshwosh to pierwsza w Europie firma zajmująca się cyrkularnością obuwia. Powstaliśmy z zamiłowania do butów i ekologii oraz potrzeby realizacji idei zero waste. Nasze usługi obejmują: profesjonalne czyszczenie, odnowę, naprawę i custom butów.  Edukację, drugi obieg butów - zbiórki dla potrzebujących oraz sprzedaż używanych.
Świadczymy usługi dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Działamy od 2015 roku. Daliśmy drugie życie już ponad pół miliona par butów.

Przejdź do strony firmy

 

 

Wyróżnienia i nagrody specjalne VI edycji

 

Wyróżnienie specjalne Komisji i Kapituły dla dr Adama Manikowskiego, członka Zarządu Żabka sp z o.o.
za stosowanie dobrych praktyk biznesowych w dynamicznie rosnącej organizacji

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW

O KONKURSIE

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW przeznaczony jest dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Chcemy docenić tych wszystkich, który tworzą innowacje, zakładają i rozwijają nowe przedsiębiorstwa, działają na rzecz gospodarki i społeczności.

KONTAKT

Uniwersytet Warszawski

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

przedsiebiorcaroku@uw.edu.pl