Uniwersytet Warszawski

Laureaci V edycji

Master of Business

 

Przedsiębiorstwo, które zostało założone przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego, osiągnęło sukces na rynku krajowym lub międzynarodowym i funkcjonuje na rynku dłużej niż 4 lata.

Respect Energy S.A.

Respect Energy S.A.

Przyznano wyróżnienie

to firma energetyczna, która jako jedyny sprzedawca energii elektrycznej w Polsce oferuje swoim klientom w 100% zielony mix energetyczny pochodzący z odnawialnych źródeł takich jak: słońce, wiatr, woda i biogaz.

Przejdź do strony firmy

 

CD PROJEKT S.A

CD PROJEKT S.A

Przyznano nagrodę główną

prowadzi działalność w globalnej branży gier wideo od ponad dwudziestu siedmiu lat, pierwotnie koncentrowała się głównie na wydawaniu i dystrybucji zagranicznych gier wideo w Polsce. W swoim portfolio ma gry o międzynarodowym sukcesie jak Wiedźmin czy Cyberpunk 2077

Przejdź do strony firmy

 

 

Innowacja/Innowator Roku

 

Przedsiębiorcy oferujący innowacyjne produkty lub usługi lub stosujący nowoczesne/ innowacyjne rozwiązania organizacyjne. Przedsiębiorstwa założone przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.

Creotech Instruments

Creotech Instruments

Przyznano nagrodę główną

to wiodący polski producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki dedykowanej m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi. W swoim portfolio ma 26 projektów zrealizowanych dla sektora kosmicznego, zaś 14 misji kosmicznych odbyło się z udziałem podsystemów Creotech.

Przejdź do strony firmy

 

OncoBoost

OncoBoost sp. z o.o.

Przyznano wyróżnienie

jest spółką spin-off założoną przez naukowców Narodowego Instytutu Leków i Uniwersytetu Warszawskiego. Celem spółki jest utworzenie nowej generacji bezpiecznych leków onkologicznych do terapii agresywnych i opornych na leczenie nowotworów.

 

MIM Solutions

MIM Solutions

Przyznano wyróżnienie

to wiodąca polska firma IT specjalizująca się w uczeniu maszynowym i deep learning. Prowadzi ambitne projekty badawcze i rozwojowe dla branży MedFemTech. W szczególności firma zajmuje się opracowywaniem i rozwijaniem technologii AI w obszarze leczenia niepłodności takich jak FOLLISCAN i EMBRYOAID.

Przejdź do strony firmy

 

 

Start-up Roku UW

 

Przynajmniej jeden z założycieli Start-upu jest studentem, doktorantem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego. Czekamy na start- upy założone nie później niż 12 miesięcy przed terminem rozstrzygnięcia konkursu - wręczenia nagród, i działające nie dłużej niż 5 lat.

inStreamly

inStreamly

Przyznano wyróżnienie

to startup demokratyzujący świat live-streamingu. Bez względu na rozmiar twórcy pozwala wszystkim streamerom zarabiać na swojej pasji łamiąc tym samym układ, który faworyzował tylko największych twórców. W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 150 klientów podpisało ponad 100 000 kontraktów z 40 000 streamerów.

Przejdź do strony firmy

 

Geo Learning

GeoLearning

Przyznano tytuł finalisty

to startup łączącym edukację i nauki o Ziemi z filozofią learning by doing oraz adventure learning. Organizują warsztaty edukacyjne i wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży. Przekazujemy wiedzę w ciekawy i fascynujący sposób, poprzez zajęcia prowadzone w terenie oraz pracowniach laboratoryjnych. Nasze działania wpisują się w czwarty Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ dobra jakość edukacji.

Przejdź do strony firmy

 

Yellow Wear

Yellow Wear

Przyznano tytuł finalisty

to odzież kolarska najwyższej jakości stworzoną w 100% z recyclingu oraz 100% biodegradowalnych materiałów. Jak sami o sobie mówią – to, co robimy to bardziej pasja niż biznes. Na co dzień starają się robić wszystko co w ich mocy żeby chronić środowisko i dlatego to samo podejście przenoszą do Yellow.

Przejdź do strony firmy

 

 

 

 

Ramp

Ramp

Przyznano tytuł finalisty

to polski startup, który oferuje firmom warstwę infrastruktury (SDK) umożliwiającą on-ramping. Dzięki temu twórcy aplikacji mogą udostępnić użytkownikom łatwą wymianę walut fiducjarnych (jak złoty, euro, czy dolar) na kryptowaluty. Dziś Ramp zatrudnia ponad 150 osób w 6 krajach i pozyskał od globalnych funduszy VC ponad 260 mln zł finansowania.

Przejdź do strony firmy

 

 

 

 

Przedsiębiorca Społeczny

 

Organizacja, która wspiera działania na rzecz społeczeństwa i została założona przez studenta, doktoranta, absolwenta lub pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.

Warsaw Genomics

Warsaw Genomics

Przyznano tytuł finalisty

to jedna z największych w Europie firm specjalizująca się w diagnostyce genetycznej. W laboratoriach Warsaw Genomics wykonywanych jest ponad 300 różnych testów genetycznych wykorzystujących zaawansowane i zgodne ze światowymi standardami narzędzia diagnostyki molekularnej. Misją Warsaw Genomics jest zapewnienie pacjentom rozwiązań medycyny genomowej, dzięki którym nie zachorują lub będą mogli jak najszybciej podjąć odpowiednie działania zapewniające jak najskuteczniejsze leczenie.

Przejdź do strony firmy

 

Kamreno

Kamreno

Przyznano wyróżnienie

to agencja komunikacji marketingowej oferująca pełen zakres usług, w tym rozwiązania strategiczne, marketingowe i reklamowe dla firm na całym świecie. Poza świadczeniem usług marketingowych od początku istnienia działa również na rzecz popularyzacji edukacji pozaszkolnej i rozwoju empatii wśród najmłodszych m.in. poprzez projekt edukacyjny „Hektor & Przyjaciele”.

Przejdź do strony firmy

 

Wheelstair

Wheelstair

Przyznano tytuł finalisty

to najbardziej zaawansowane na świecie rozwiązanie, które w przystępnej cenie pozwala osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich samodzielnie pokonywać schody i ułatwia im poruszanie się po mieście. -Swoboda poruszania się otwiera wiele możliwości. W Wheelstair wierzymy, że każdy ma prawo być samodzielny i mobilny, bez względu na ograniczenia fizyczne i liczne bariery architektoniczne.

Przejdź do strony firmy

 

 

 

 

Chemical Safety

Chemical Safety

Przyznano tytuł finalisty

Chemical Safety zajmuje się produkcją oraz dystrybucją testów marki PRO Test służących do identyfikacji substancji psychoaktywnych. Ich produkty skierowane są do pracowników organizacji pozarządowych pracujących z osobami uzależnionymi, służb mundurowych, więziennych, celników oraz samych użytkowników substancji. Testy są skutecznym narzędziem wykorzystywanym w tzw. redukcji szkód (ang. harm reduction), która jest zestawem praktycznych działań i idei skierowanych na zmniejszenie ryzyka związanego z zażywaniem narkotyków.

Przejdź do strony firmy

 

 

 

 

Wyróżnieni i nagrody specjalne V edycji

 

 

Make Roar ! Not War

Make Roar ! Not War

Wyróżnienie specjalne

Make Roar! Not war” to wyjątkowa akcja zorganizowana przez Tomasza Grzywińskiego. Wszystko zaczęło się na Dworcu Centralnym w Warszawie, gdzie w przebraniu dinozaura rozdawał słodycze ukraińskim dzieciom uciekającym przed wojną. Możliwość zbicia piątki z dinozaurem, przytulenia się do niego czy drobny upominek przywracały na ich twarzach uśmiech. 
Akcja spotkała się z niezwykłym entuzjazmem i wsparciem nie tylko przyjaciół Pana Tomasza ale też internautów z Polski i całego świata. Zainspirowała też innych do podobnych działań. Dzięki zebranym funduszom, Pan Tomasz stworzył armię dinozaurów. Razem odwiedzają ośrodki gdzie przebywają mali uchodźcy. Starają się przywracać dzieciom to co najbardziej dziecięce - radość i beztroskę.

 

 

KursyPol

KursyPol

Wyróżnienie specjalne

Najlepsza Szkoła Języka Polskiego, która ma na celu przygotowanie kursantów do życia społecznego w Polsce. Ta szkoła tworzona z prawdziwą pasją, pełnym profesjonalizmem i oddaniem idei nauczania. 
Współpracujemy z najlepszymi nauczycielami języka polskiego, dobierając do zespołu ludzi nie tylko doświadczonych i odpowiednio wykształconych, ale również zaangażowanych w swoją pracę, chętnych do rozwoju  i charakteryzujących się prawdziwą pasją. 
W Szkole Języka Polskiego KursyPOL dbamy o to, by każdy student mógł dopasować rytm i godziny zajęć do swoich potrzeb i oczekiwań, dlatego jako jedyni pracujemy również w weekendy.
Motto naszej szkoły: Język polski kluczem do wszystkich drzwi 

 

 

 

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW

O KONKURSIE

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW przeznaczony jest dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Chcemy docenić tych wszystkich, który tworzą innowacje, zakładają i rozwijają nowe przedsiębiorstwa, działają na rzecz gospodarki i społeczności.

KONTAKT

Uniwersytet Warszawski

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

przedsiebiorcaroku@uw.edu.pl